NT ir statybų sektoriaus reformos: kas vyksta ir ko laukti?

Šiemet nekilnojamojo turto plėtotojų laukia net keletas fundamentalių įstatymų pakeitimų, kurie jau dabar reikšmingai koreguoja NT ir statybų sektoriaus bendrovių darbų eigą, trukmę ir paslaugų kainą. Povilas Karlonas, advokatų kontoros NOOR partneris dalinasi įžvalgomis, į ką atkreipti dėmesį verslui ir pirkėjams.

„NT ir statybos sektorius yra gyvas, nuolat besikeičiantis organizmas, kuriame tiek reguliacinės dalies, tiek sandoriams aktualūs pokyčiai vyksta nuolat. Pernai daug jaudulio sukėlė nuo šių metų įsigaliojęs įstatymo pakeitimas, pagal kurį gyvenamosios patalpos naujai pastatytuose daugiabučiuose gali būti parduodamos tik įregistravus statinio 100 proc. baigtumą. Tada ūžė visa rinka. Šiemet jau įvykdyta Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) reforma, pagal kurią nuo sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose esančią valstybinę žemę valdo nebe NŽT, o savivaldybės. Pokyčio tikslas buvo aiškus ir geras: labiausiai urbanizuojamose besivystančiose teritorijose žemės klausimus perleisti savivaldybėms, kurios geriausiai išmano, kaip turėtų atrodyti miestas. Tačiau jau dabar praktikoje ryškėja, kad reforma virsta papildomai sugaištamu laiku vystytojams ir sandoriuose“, - apie užsitęsusius procesus pasakoja NT teisės srityje besispecializuojantis advokatas.

Daugiau apie NŽT reformą, nuo lapkričio 1 d. . įsigaliosiančius Statybos įstatymo pakeitimus, kurie reformuos statybos leidimų išdavimo tvarką, ir nuo lapkričio 4 d. planuojamą statinių paskirčių klasifikavimo reformą klausykite „Verslo tribūnoje“.